8 let, 1 mesec

Sašo Bertoncelj Teja Belak Tjaša Kysselef Rok Klavora Saša Golob gimnastika Doha

Sreda, 25. 3. 2015, 19.45

Bertoncelj v kvalifikacijah Dohe s tretjo oceno, Slovencem pet final

V finale druge tekme svetovnega pokala v športni gimnastiki se je uvrstilo pet Slovencev, med njimi tudi Sašo Bertoncelj na konju z ročaji, ki je bil v današnjih kvalifikacijah tretji.

V finale so se uvrstili še Teja Belak in Tjaša Kysselef na preskoku ter Rok Klavora in Saša Golob na parterju.

Sašo Bertoncelj, tretji s prve tekme v Cottbusu, je bil v kvalifikacijah z oceno 14,750 tretji, boljša sta bila le Armenec Harutium Merdinjan (14,800) in Azerbajdžanec Oleg Stepko, ki je imel enako oceno kot najboljši slovenski telovadec zadnjih let. Brez finalnega nastopa je na konju ostal Alen Dimic, ki je bil z oceno 13,550 13.

Tako kot minuli konec tedna sta se v finale na preskoku uvrstili tudi Teja Belak, ki je bila z oceno 13,850 tretja, in Tjaša Kysselef, ki je bila peta z oceno 13,625. Belakova je nastopila še na dvovišinski bradlji in bila s padcem 10., Kysselefova pa z nekaj napakami na gredi 18.; obe sta ostali brez finala.

V finalu parterja bo Slovenija imela dva predstavnika. Rok Klavora je kvalifikacije z oceno 15,050 končal na šestem mestu, Saša Golob, ki je izpustila uvodno tekmo v Nemčiji, je bila z oceno 13,350 peta.

Na parterju je za las brez finala ostal Žiga Šilc, ki je bil z oceno 14,850 deveti. Dimic je nastopil še na dveh orodjih, na obeh ostal brez finala; tako na bradlji kot drogu je bil 23.

Klavora, Bertoncelj, Belakova in Kysselefova bodo v finalu v četrtek tekmovali ob 15.30, Golobova pa v petek ob 15. uri.