judo Anja Štangar

Nedelja, 19. 3. 2023, 17.06

Riga, judo, evropski pokal

Anja Štangar po bolezni do prve mednarodne zmage

Anja Štangar DP judo | Za Štangarjevo je bila to prva mednarodna zmaga po letu 2017. | Foto Grega Valančič/Sportida

Za Štangarjevo je bila to prva mednarodna zmaga po letu 2017.

Slovenska judoistka Anja Štangar, ki se je v šport vrnila po prebolelem raku, je konec tedna na evropskem pokalu v Rigi dosegla prvo mednarodno zmago po vrnitvi na tatamije. V finalu kategorije do 52 kg je ugnala Poljakinjo Marto Kuras.

Anja Štangar
Sportal "Pregovor, da prijatelja spoznaš v nesreči, nedvomno drži" #video

Sedemindvajsetletna tekmovalka Olimpije je pred tem dobila še dvoboja proti Britanki Tatum Keen in Nizozemki Franko Van Der Salm, vse tri dvoboje pa je dobila z iponom. Za Štangarjevo je to prva mednarodna zmaga po letu 2017.

Srebrno kolajno je v Rigi osvojila Ana Schuster v kategoriji do 70 kg, ki jo je šele v finalu ustavila Irka Rachael Hawkes. Pred tem je slovenska reprezentanta ugnala Francozinjo Xaviere Hermant in v polfinalu še Nizozemko Dagmar van Wonderen.

S petim mestom je njen uspeh dopolnila Nika Koren, ki je na koncu izgubila boj za bron proti van Wonderen.

Na stopničke za zmagovalce se je prebil tudi David Štarkel v kategoriji do 60 kilogramov, ki je osvojil bron. Premagal je Poljaka Igorja Blaszczaka, Izraelca Osherja Soyonova in Ukrajinca Denisa Tupickija. Premoč je moral priznati le kasneje srebrnemu Ukrajincu Nazarju Viskovu.