1. 9. 2011,
9.49

Četrtek, 1. 9. 2011, 9.49

Vlašićeva brez težav, Saladino izpadel

Hrvatica Blanka Vlašić se je v dopoldanskem delu šestega dne SP v Južni Koreji brez težav uvrstila v finale skoka v višino. Olimpijski prvak Irving Saladino iz Paname je izpadel v skoku v daljino.

Edino večje presenečenje dopoldanskega dela šestega dne prvenstva v Daeguju je bil izpad olimpijskega in nekdanjega svetovnega prvaka v skoku v daljino. Irving saladino je sprva dvakrat prestopil, v zadnjem poizkusu pa je pristal pri 784 cm, kar je bilo daleč od finalne norme 815 cm. Na koncu se je izkazalo, da je bilo za finale treba skočiti 802 cm.

Blanka Vlašić, ki je zmagala na zadnjih dveh svetovnih prvenstvih, se je kljub nedavni poškodbi stegenske mišice, zaradi katere je skoraj odpovedala svoj nastop, brez težav uvrstila v finale skoka v višino. Finalno normo 195 cm je preskočilo ravno 12 tekmovalk, kolikor jih nastopi v finalu. To je uspelo tudi Rusinji Ani Čičerovi, ki ima letos daleč najboljši izid sezone na svetu (207 cm) in je skupaj s Hrvatico glavna kandidatka za zlato medaljo.

V teku na 800 metrov se je brez težav v polfinale uvrstila tudi branilka naslova Caster Semenya, ki je v Berlinu prepričljivo zmagala, potem pa je morala prestati dolgotrajen proces preverjanja njenega spola. Južnoafričanka je po devetih mesecih čakanja le dobila zeleno luč, da lahko nastopa v konkurenci deklet, a zaenkrat še ni dosegla forme izpred dveh let, ko je bila razred zase. Njen rojak, športnik invalid Oscar Pistorius, še kar navdušuje ljubitelje atletike. Tokrat je v polfinalu štafetnega teka 4 x 400 metrov s svojimi rojaki postavil državni rekord (2:59,21), kar je bilo dovolj za preboj v finale.